Outsourcing

BHP

Jaka jest przewaga outsourcingu nad własnymi służbami bhp?

W 2020 r. Centralny Instytut Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy zrealizował badania, które pozwoliły ocenić oraz scharakteryzować służbę BHP w Polsce!

Z badań wynika, że w kraju funkcjonuje ponad 5 tysięcy firm świadczących usługi BHP, a pracuje w nich ok. 10 tysięcy specjalistów ds. BHP.

Coraz częściej przedsiębiorstwa decydują się na korzystanie z usług specjalistów ds. BHP spoza zakładu pracy. Według statystyk już 36% firm zatrudniających powyżej 100 pracowników korzysta z usług outsourcingowych. W przypadku firm, które zatrudniają od 100 do 199 pracowników taka sytuacja występuje w 60% przedsiębiorstw.

Dlaczego pracodawcy korzystają z usług zewnętrznej służby BHP?

Zewnętrzni specjaliści w 85% posiadają wyższe wykształcenie kierunkowe, gdzie wewnątrz zakładowa służba BHP posiada takie wykształcenie tylko w 67%!

Firmy outsourcingowe dysponują również zdecydowanie większym bagażem doświadczeń, dzięki któremu potrafią poradzić sobie z każdym problemem. Przez doświadczenia z różnymi firmami potrafią dopasować i wdrożyć odpowiednie rozwiązania w krótkim czasie.

Zewnętrzna służba BHP cechuje również obiektywizm, dlatego opiniowanie dokumentacji, stanu bhp czy zachowań pracowników jest rzetelne i zgodne ze stanem rzeczywistym.

Wybierając usługi zewnętrznych specjalistów ds. BHP oraz posiadając jednocześnie wewnątrzzakładową służbę BHP, pracodawca może podzielić odpowiednio obowiązki między nimi, aby zarządzanie bezpieczeństwem było efektywniejsze. Najczęściej zewnętrznym pracownikom zleca się prowadzenie szkoleń, przeprowadzanie kontroli oraz funkcje doradcze.  Dzięki temu zakładowa służba bhp ma więcej czasu, aby skupić się na prowadzeniu dokumentacji czy też współdziałać z pracownikami na rzecz poprawy bezpieczeństwa.

Dlatego nie czekaj i już dziś sprawdź co możemy dla Ciebie zrobić!

 

Napisz do nas

Formularz kontaktowy

 

Kontakt - obsługujemy firmy z całej Polski

BHP, PPOŻ - biuro:

tel./fax (22) 610-02-83
tel. (22) 610-05-26
tel. kom.: +48 509 115 555
E-mail: biuro@pulsarbhp.pl

 

Ochrona środowiska, BDO, KOBIZE:

Telefon: +48 797-696-495
E-mail: p.palmowska@pulsarbhp.pl

 

Siedziba firmy

PULSAR BHP
ul. Kosmatki 8​
03-982 Warszawa